Web Tasarım

Home Web Tasarım

Web Siteniz Firmanızın İnternetteki Yüzüdür !

Web Tasarım, Türkiye şirketler ve firmalar için zorunlu hale geldikten sonra, tüm firmalar web site yaptırma teleşına düştü. Birçok firmanın farkına varamadığı kısım ise website sadece firmaların zorunlu olduğu için yaptırması gereken bir sistem değil, birçok medya aracından daha etkili bir pazarlama argümanıdır. Müşteriler için website firma için araştırma kaynağı veren showreel haline gelmiştir.

Kötü bir web tasarım firmanızın prestijini sarsıyor. Website tasarımı amatör kişilerin insiyatifine bırakılamayacak kadar önemli prestij ve pazarlama kaynağıdır.

web-tasarim-banner

Profesyonel Web Tasarım Nasıl Olur ?

Firmanızın hitap ettiği müşteri portfoyüne göre hazırlanmış renkler ve grafiklerde , eşsiz özel bir tasarım olmalıdır.

İnternet kullanıcıları çok sıkılan ve herşeye hızlı erişmek isteyen müşterilerdir, Siteniz ilk görüşte müşteriyi etkilemez ise, son kullanıcı sitenizde vakit geçirmeyecektir. Google analizlerine göre bir kullanıcı sitede ortalama 3 dakika vakit geçiyorsa bu başarılı bir süre olarak kabul görüyor. Kabaca bir söz seçer isek, tasarımı kötü bir sitenin yazılımı ne kadar iyi olursa olsun işe yaramayacaktır.

Web Tasarım, yapılırken website hızı maximum seviyede olması için tasarlanmalıdır.

Geç açılan bir sitede kullanıcılar vakit geçirmezler, Tasarım site açılış hızları için çok önemlidir, Kullanılacak yanlış bir resim formatı örneğin: jpg yerine png kullanmanız sitenize 1mb yük bindirecektir, 5 resim kullandığınız 5 mb daha büyük bir siteniz olacak, bu da kullanıcının sitenin minumum 4 saniye daha geç açılmasına neden olacaktır. Bu basit hata arama motorları tarafından banlanmanıza ve arka sıralara gitmenize neden olacaktır, Kaçıracağınız müşterilerin sayısı hedef kitlenize göre, ön görülemez durum alacaktır.

User friendly (kullanıcı dostu arayüz) Siteniz basit şekilde bir şehire benzer, otoyollar, çevre yolları, işaretler vb. Kullanıcı nereye gideceğini bilmez ise siteniz verimsiz olacaktır.

Kullanıcı dostu arayüz hazırlamak için hedef kitle analizi, renk analizi, kullanıcı analizi yapılarak etkin bir yol çizilmeli ve tasarlanmalıdır.

Etkileyici animasyon ve yazılım desteği, kötü yapılmış veya kopya animasyonlar webtasarımı basitleştiren, sıkıcı hale getiren argümanlardır. Kötü bir animasyon yaptıracağına hiç yapılmaması daha iyidir. Animasyon yapılırken, animasyon alğısı gelişmiş tecrübeli bir ekip tarafından verimli şekilde tasarlanmalıdır. İnternet animasyonları yapılırken, sadece tasarım kalitesi değil, yüklenme boyutu, yapılabilirlik, ekran çözünürlükleri (responsive), animasyon dili(flash, a.s. 4.0, html5, javascript vb.) çok iyi seçilmelidir. hatalı yazılım seçimi tasarım ne kadar iyi olursa olsun, animasyonu verimsiz kılacaktır.

Sakaogulları Design olarak, web tasarımın bir firma için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Tasarım kalitesini en üst düzeyde hazırlayarak müşteri prestijini arttırma da kaynak sağlıyoruz. e-mail marketing, kurumsal e-mail, internet bannerları, sosyal medya kampanyaları ve site takip raporları ile etkileşimli projeler üreterek, müşterilerimizin pazarlama maliyetlerini düşürüp, yüksek satış rakamları ile kar elde etmeleri sağlıyoruz. Website sadece yazılımdan ibaret basit yapılar değil, sanatsal düşünce ile oluşturulmuş, etkin kaynaklar ile beslenen, yaşayan projeler olarak görüyoruz. Bu mantık ile devamlı kendimizi geliştirip, müşterilerimizinde heran trendleri takip eden, rakiplerinden 1’den fazla adım önde olmalarını sağlıyoruz.

Neler Yaparız ?

Web tasarımı ve uygulama 

– Sürekli güncel ve bakımlı tutabilmek için, hazırladığımız web sitenize özel yönetim paneli ve etkileşim uygulamaları.
– Arama motorlarında artan başarı grafikleri için altyapı çalışmaları.
– Aylık güncelleme ve bakım anlaşmaları ile site ye yazılımların her zaman güncel kalması hizmetleri.
– Yarattığımız web sitelerin, teknolojik altyapısının zaman zaman yeni teknolojiler ile yenilenme hizmetleri
– Etkileyici bir iletişim için ziyaretçileriniz ile aranızda oluşacak iletişimin en kusursuz nasıl kullanılabileceğinin geliştirilmesi için e-marketing vb hizmetler
– Firmanıza özel gerçekten bir ruha sahip sloganların ne şekilde oluşabileceği
– Sosyal platformlar (Facebook, Twitter vs) için ilgi çekici ve ilişkileri güçlendirme stratejileri geliştirmek ile birlikte bunları en etkili kullanmak konularında hizmet vermekteyiz.

Web sitenizi tasarlarken aşağıdaki etapları sizinle paylaşır fikirlerinizi alırız.
a. Web sitenizi takip edecek muhtemel izleyici kitlesi belirlendikten sonra tasarım ekibimiz web sitenizin tamamlandığında nasıl görüneceği ile ilgili bir yada ilkinden çok farklı olmayan bir çalışma hazırlar. Bu çalışmayı web ortamında beğeni ve yorumlarınız için tarafınıza sunar. Bu çalışma dümdüz bir resim dosyasında değil sizin en azından bir sayfayı görebileceğiniz şekilde olacaktır. Bu zaman sürecinde metin editörümüz ve proje yönetmenimiz en etkileyici slogan ve metinler üzerinde yoğunlaşırlar.
b. Demo görüntüleri üzerinden sizin beğeniniz, fikriniz bizimle aynı yöne doğru ise, bu çoğunlukla da böyledir sonrasında tasarımın kodlanması için yazılım ekibine devredilir.
c. Yazılım bölümü işini tamamladıktan sonra, site ve varsa yönetim panelinin işlevsellikleri test edilmeye başlanır. Bu sure içinde gerekli hosting kontrolleri, güncelleme konularında yazılımın tutarlılığı test edilir.
d. En sonunda siteniz internet dünyasına girmek için hazır.
e. Web sitesi tasarımı tamamlandıktan sonrada bizi her aradığınızda yanı başınızda bulabileceksiniz, bu aşamanın yukarda ki saydıklarımızdan en önemlisi olduğunun bilincindeyiz !

Web tabanlı yazılım hizmetleri

Portal yazılımları, web siteniz üzerinden bayii satış ve stok yazımları, tümüyle size özel e-ticaret web siteleri, şirket içi kullanabileceğiniz size özel yazılımları geliştiriyoruz.Yazılım departmanımız halihazırda piyasada satılan hazır paket programların yeterli olmadığı veya şirketinizin ihtiyaçlarını tam karşılamadığı durumlarda farklı alan ve konularda uzman web yazılım ekibimizle sizlere yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Departmanımız yürüttüğü projelerinde, günümüzün en son yazılım teknolojileri kullanılarak; programlama, otomasyon, sistem entegrasyonu faaliyetlerini içlerinde ulusal ve uluslararası firmaların da bulunduğu geniş bir yelpazede sürdürmekte, farklı platform ve teknolojilerde yazılım geliştirme deneyim ve bilgisine sahiptir.

Üretimin ilk aşamasından itibaren kullanıcıların fikir ve görüşlerini paylaşarak ürettiğimiz programlarımızın uzun ömürlü kullanım için şirket desteğimizi sürekli ve eksiksiz vermek ve yazılımı uzun yıllar yaşatmak ilk hedefimizdir. Hazırladığımız yazılımların tamamlanması sonrasında yaptığımız aylık ve yıllık anlaşmalar ile sürekli olarak mevcut yazılımı güncelleyip gerekli desteği de verebilmekteyiz.

Mobil Uygulamalar

Geldiğimiz bu noktada mobil cihazların sunduğu yenilikler ile dünya parmaklarınızın ucunda tutabileceğiniz kadar küçüktür.

Mobil uygulamaları web ve yerel olmak üzere iki şekilde hazırlamaktayız. Sadece internet tabanlı olarak çalışabileceği gibi internet olmaksızın yerel hafızadan çalışabilecek uygulama şeklinde hazırlanması da mümkündür. Biz hazırladığımız uygulamalar için akıllı bir tasarım, marka değerinin ön plana çıkması, zengin ve modern bir arayüz hazırlamaktayız. Uygulama alanlarından bazıları aşağıda belirtilmiştir.

Kamu Hizmetleri
Pano yönetim sistemleri
İş akışı uygulama ve yönetimi
Şirketiniz ile ERP Entegrasyonu
Eğitim ve eğlence yazılımları
Dokunmatik ekran(kiosk) yönetim çözümleri
İş alanlarına özel uygulama çözümleri

Web tabanlı uygulamalar Flex, Air, Silverlight, HTML 5.0, Ajax, C++, Java, Qt ve Flash olmak üzere işletim sistemlerine göre çeşitli yazılım dilleri ile geliştirilmektedir.

Hemen Teklif Al

Hızlı Teklif!